کرگدنها هم عاشق می شوند

کرگردن گفت : نه امکانه ندارد ، کرگدن ها نمی توانند با کسی دوست شوند.

دم جنبانک گفت : اما پشت تو می خارد ، لای چینهای پوستت پر از حشره های ریز است یکی باید پشت تو را بخاراند . یکی باید حشره های تو رو بردارد .

کرگدن گفت :اما من نمی توانم با کسی دوست شوم پوست من خیلی کلفت است همه به من می گویند پوست کلفت ...

دم جنبانک گفت : اما دوست عزیز دوست داشتن به قلب مربوط میشود نه ، به پوست.

کرگدن گفت : من که قلب ندارم من فقط پوست دارم .

دم جنبانک گفت : این امکان ندارد همه قلب دارند .

کرگدن گفت : کو ، کجاست ؟ من که قلب خودم را نمی بینم .

دم جنبانک گفت : خوب چون از قلبت استفاده نمی کنی قلبت را نمی بینی ، ولی من مطمئنم که زیر این پوست کلفت یه قلب نازک داری .

کرگدن گفت : نه من قلب نازک ندارم ، من حتما یه قلب کلفت دارم .

دم جنبانک گفت : نه تو حتما یه قلب نازک داری چون بجای اینکه دم جنبانک را بترسانی بجای اینکه لگدش کنی بجای اینکه دهن گشاد و گنده ات را باز کنی و آن را بخوری داری با آن حرف می زنی .

کرگدن گفت : خوب این یعنی چی ؟

دم جنبانک گفت : وقتی یه کرگدن پوست کلفت یک قلب نازک دارد یعنی چی ؟ یعنی اینکه می تواند دوست داشته باشد یعنی می تواند عاشق شود .

کرگدن گفت : اینها که میگی یعنی چی؟

دم جنبانک گفت : یعنی .... بزار روی پوست کلفت و قشنگت بنشینم ..... بگذار...

کرگدن چیزی نگفت یعنی داشت دنبال یه جمله مناسب می گشت . فکر کرد بهتر است همان جمله اولش را بگوید .

اما دم جنبانک پشت کرگدن نشسته بود و داشت پشتت را می خاراند . داشت حشره های ریز لای چین پوستش را بر می داشت .

کرگدن احساس کرد چقدر خوشش می آید ... اما نمی دانست از چی خوشش می آید !

*کرگدن گفت : اسم این دوست داشتن است ؟ اسم اینکه من دلم می خواهد تو روی پشت من بمانی و مزاحم های کوچولوی پشتم را بخوری ؟

 

دم جنبانک گفت : نه اسم این نیاز است من دارم به تو کمک می کنم و تو از اینکه نیازت بر طرف می شود احساس خوبی داری یعنی احساس رضایت میکنی اما دوست داشتن از این مهمتر است *

کرگدن نفهمید که دم جنبانک چه می گوید .

روزها گذشت روزها ، هفته ها ، و ماه ها و دم جنبانک هر روز می آمد و پشت کرگدن می نشست هر روز پشتش را می خاراند و حشره های کوچک و مزاحم را از لای پوستش کلفتش بر می داشت و کرگدن هر روز احساس خوبی داشت .

یک روز کرگدن به دم جنبانک گفت :به نظر تو این موضوع که کرگدنی از اینکه دم جنبانکی پشتش را می خاراند و حشره های مزاحمش را می خورد احساس خوبی دارد برای یک کرگدن کافی است ؟

دم جنبانک گفت : نه کافی نیست .

کرگدن گفت : درست است کافی نیست . چون من حس میکنم چیزهای دیگری هم دوست دارم راستش من بیشتر دوست دارم تو را تماشا کنم ....

دم جنبانک چرخی زد و پرواز کرد چرخی زد و آواز خواند جلوی چشمهای کرگدن ، کرگدن تماشا کرد و تماشا کرد و تماشا کرد ...... اما سیر نشد .

کرگدن می خواست همین طور تماشا کند . کرگدن با خودش فکر کرد این صحنه قشنگترین صحنه دنیاست و این دم جنبانک قشنگترین دم جنبانک دنیا و او خوشبخترین کرگدن توی دنیا . وقتی که کرگدن به اینجا رسید احساس کرد که یک چیز نازک از چشمش افتاد !

کرگدن ترسید و گفت : دم جنبانک ، دم جنبانک عزیزم من قلبم را دیدم همان قلب نازکم را که می گفتی ! اما قلبم از چشمم افتاد حالا چه کنم ؟

دم جنبانک برگشت و اشک های کرگدن را دید . آمد و روی سر او نشست و گفت : غصه نخور دوست عزیز ، تو یک عالم از این قلبهای نازک داری .

کرگدن گفت : راستی اینکه کرگدن دوست دارد دم جنبانکی را تماشا کند و ، وقتی تماشایش می کند قلبش از چشمش می افتد یعنی چی ؟

دم جنبانک چرخی زد و گفت : یعنی اینکه کرگردن ها هم عاشق می شوند !

کرگدن گفت عاشق یعنی چی ؟

دم جنبانک گفت : یعنی کسی که قلبش از چشمهایش می چکند .

کرگدن باز هم منظور دم جنبانک را نفهمید ، اما دوست داشت دم جنبانک باز حرف بزند ، باز پرواز کند ، و باز او تماشایش کند و باز قلبش از چشمهایش بیفتند .

کرگدن فکر کرد اگر قلبش همین طور از چشمهایش بریزد یک روز حتما قلبش تمام می شود .

آن وقت لبخند زد و با خودش گفت : من که اصلا قلب نداشتم حالا که دم جنبانک به من قلب داد چه عیبی دارد ؟ بگذار تمام قلبم را برای او از چشمهایم بریزم ....

لطفا نظر خود را بنویسید

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اسحاق نجم الدین

با سلامی دوباره! حکایت دلنشین و زیبایی بود، بعد از خواندنش به عشق ، نگاه ها و سلیقه ها اندیشیدم. عشق زیباست و هر بار پنجره ای از فداکاری معشوق باز می کند و یا شاید دقیق تر است که بگویم هر بار پرده ای از هستی را پس می زند. موافقی؟

مريم ترسايي

سلام یلدای بلند می خوانم نوشته هایت را دلم حرفهای...

آدمک

[خنثی][خنثی][خنثی][عینک]

مروارید عرفان

سلام دوست خوبم داستان لطیف و عمیقی است . شنیده ام انسان تنها موجودیست که عاشق میشود . اما مثل اینکه کرگدنها هم بله .... عشق بهترین نغمه بر موسیقی زندگیست ، انسان بدون عشق هرگز با همسرائی با شکوه زندگی همنوا نخواهد شد . برایت آرزوی بهترینها را دارم . [گل][قلب]

هستیا

آخی چه ناز چقدر دوست داشتنیییییییییییییییییییی مرسی که اومدی پیشم خیلی خوشحالم کردی همیشه بهاری باشی گلم[گل]

ساز خدا

سلام .....پست بعدی ام را می خواهم مجموعه ای از دعا های شما دوستان باشد........نزدیک پاپان سال است بیاییم با هم دعا کنیم......لطفا در یک سطر درد دلی با خدا کنید یا دعایی و یا شکری از بابت اتمام سال.....لطفا دعا از دل خودتان باشد و بعد از پایان سطرتان اسمتان و آدرس وبلاگتان را هم بنویسید و اگر می توانید دوسنتان را هم به ضیافت دعایمان دعوت کنید...ممنونم

آرزو

اما من فکر میکنم اگه قلب از چشم ادما هم افتاد کاش اینطورباشه که طرف مقابلش ارزش داشته باشه.من که انقدرقلبم از چشمم افتاده که به کبدم رسیده.اما بابت یه چیزبی ارزش که فکرکنم همه عالم میدونن .پوستم به کلفتی کرگردن دلم به بزرگی فیل عقلم به وسعت مورچه روم سنگ پا قزوین.اما عشقم به عمق خلیج فارس وحسم به لطافت شکوفه های بهاری.همگی برام دعا کنید که صبرایوبم داشته باشم

پژمان

از اینکه به به وبلاگ من سر زدید و کامنت گذاشتید ممنون. چند تا از مطالبتون را خوندم جالب بود. براتون آرزوی بهروزی دارام.

دوست

خیلی عالی بود خدایا به همه عاشقا کمک کن به هم برسن تا مثل من هر وقت همچنین متنی را میبینند قلبشون نریزه!!! ممنون از شما دوست عزیز