زن پشت پرده

روز نوشته های یک زن امروزی

دعا نیرومند ترین قدرت کائنات
ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/٢۳  کلمات کلیدی:
 • آیا شما تا به حال این جمله راشنیده اید که (( دعا نیرومند ترین قدرت کائنات است )) و آیا داستان معجزاتی را شنیده اید که پس از دعا کردن به وقوع پیوسته است ؟ به نظر شما آیا براستی دعا اینچنین قدرتی دارد؟

  می گویند دعا تلاش آدمی برای شناخت خداست . کاملا برخلاف آنچه بعضی از مردم می پندارند ,دعا برای انسان امری کاملا طبیعی است ,نه کاری غریبه و ناماءنوس و رازگونه . انسان همواره دعا کرده است و همواره دعا خواهد کرد. آدمی با ادراک بدوی خود ,آب و آتش ,آفتاب و ستارگان ,جانوران و گیاهان و تصاویر و اساطیر را نیایش می کرده. اما آنچه قطعی و مسلم است این است که انسان بدوی نیایش  می کرد .

  کاترین پاندر در کتاب قانون توانگری درباره قدرت دعا چنین می گوید: ((به راستی نمی توان قدرت دعا را در ایجاد توانگری مدام و رضایت بخش نادیده انگاشت .انسانی که هر روز و به طور منظم دعا می کند می تواند یقین بدارد که کامیاب خواهد شد . زیرا خود را با غنی ترین و کامیاب ترین نیروی کائنات همنوا کند . عیسی مسیح وعده داده است : ((و هر آنچه با ایمان به دعا طلب کنید,خواهید یافت )) .

  خود خدا در قرآن می فرماید((بخوانید مرا تا استجابتتان کنم )) و امام صادق (ع) می فرماید (( نیازهای خود را از خدا بخواهید و این طور باور داشته باشید که نیازهایتان هم اکنون پشت در است )) اما بسیاری از افراد اینگونه تصور می کنند که در این زمانه که گناه در بین مردم زیاد شده است دیگر دعا مستجاب نمی شود . اما آیا واقعا اینگونه است ؟ استاد ژولیده نیشابوری در شعری پاسخ شایسته ای به این سوال داده است که خدا خطاب به بندگانش می گوید :

  اگر گم کرده ای ای دل کلید استجابت را                                                                     بیا یک لحظه با ما باش پیدا کردنش با من
 • اینکه بنشینی و از خدا چیزی بخواهی بی اینکه اعتقاد داشته باشی و کاری هم نکنی و منتظر باشی تا خداوند آنرا بتو دهد ... در کتبی دوجلدی چنین نوشته شده بود که : دعا میتواند به هر زبانی خوانده شود ..در هر زمانی و برای هر چیزی ....فقط مواردی را باید ( تاکید میکنم ... باید ) رعایت کنیم . اول از همه اعتقاد کامل و راسخ به اینکه اجابت خواهد شد . و دوم اینکه باید ( باید ) از سطحی عمل کردن و از این دعا به آن دیگری نیتت را عوض کنی بشدت بپرهیزی ...بسیاری از ما دعا را در مان خاصی انجام میدهیم که اشتباه است و چون به اجابتش صد در صد یقین نداریم زود فراموشش میکنیم و بسراغ دعای دیگر میرویم .در حالی که باید کاملا معتقد بود و آنقدر ادامه دهیم تا بدستش آوریم. شما امتحان کنید تا واقعیت این امر را ببینید .
  ضمنا خداوند بسیار بخشنده تر از آنست که از او فقط یک چیز را بخواهیم ... فهرستی از هر انچه میخواهید را بنویسید و هر زمان و هر مکانی به دعا بپردازید و همه انها را با جدیت بخواهید ...
  چرا زود از کوره در میروید ... چون یقین کامل نداریم که حتما اجابت میشود و این همان اشتباه بزرگیست که باعث میشود تصور کنیم دعاهایمان اجابت نمیشود .
  پس شد دو مورد : 1- یقین کامل براجابت .. 2- تاکیدبر دعا

  گویا این کائنات هستند که وقتی میبینند شصی خواسته ای دارد و با استحکام و یقین کامل آنرا میخواهد "چنانچه ضرری متوجه او نشود به خواسته یا دعایش پاسخ مثبت میدهند و اینکه ما دعا را از خداوند میخواهیم که اجابت کند یک گام بلند و مثبت است ...اما نباید زود نتیجه را بخواهیم چون خداوند یا کائنات باید مطمئن باشند که شما در خواسته خودجزمی راسخ دارید و اینرا شما باید اثبات کنید .